Походът на Ливърпул и Севиля продължава към трета поредна титла в Лига Европа (ВИДЕО)

Класика за Севиля и нова крачка към трета поредна титла в Лига Европа (ВИДЕО) Севиля продължава похода си към трета поредна титла в Лига Европа след победа с 3:0 в реванша срещу Базел. Първият мач между двата тима, който се игра в Швейцария, завърши при резултат 0:0 и така испанците продължават в следващата фаза на турнира. Това е и 11-ата поредна победа на Севиля пред родна публика в турнира.
Севиля реши всичко в двубоя в рамките на едно полувреме, като още преди почивката испанците поведоха с класическото 3:0. Резултатът на „Рамон Санчес Пискуан” откри Адил Рами в 35-ата, а два светкавични гола в рамките на 1 минута (44`; 45`) на Гамейро оформиха крайния резултат.
Севиля стартира силно 150-ия си мач в европейските клубни турнири и взе инициативата още в първите минути. В 10-ата ключова намеса на Даниел Хьог попречи на Ибора да открие резултата, а Елдер Банега опита да изненада вратаря на гостите с далечен удар в 32-ата, но Вацлик се намеси навреме и изби в корнер.

Дата на публикация: 28 април, 2016
Категория: Друго
Ключови думи: На лига титла към европа Ливърпул трета продължава Походът Севиля Поредна (видео)