Стоичков постави букет лалета на голлинията, а играчите на Барселона излязоха с фланелки "Благодарим ти, Йохан"!

Христо Стоичков изведе легенди на Барселона срещу легенди на националния отбор на Мексико в приятелски благотворителен мач игран на стадион "Ла Корегидора" в Керетаро.

Срещата се игра 70 минути и приключи с изпълнение на дузпи, а ветераните на Мексико победиха с 2:0. Джаред Борхети и Даниел Осорно реализираха попаденията. Осорно стана и Играч на мача.

Тя премина под надслов "Среща на Легенди", и естествено бе почетен Йохан Кройф.

В 14-та минута мачът бе спрян за аплодисменти, а Стоичков постави букет лалета на голлинията, а играчите на Барселона излязоха с фланелки "Благодарим ти, Йохан", пише GONG.bg

Наблюдателите коментираха, че въпреки качените килограми, всяко докосване на топката от Стоичков е показало неговата класа.

За Мексико пък като треньор се изяви Хорхе Кампос, добре познат и в България от Световното в САЩ през 1994-та.

За Барселона играха Витор Баиа, Гойкоечеа, Едмилсон, Коуто, Роналд Де Бур, Джика Попеску, Мендиета. Треньор бе Хосе Мария Бакеро.

Дата на публикация: 3 април, 2016
Категория: Спорт
Ключови думи: Букет Йохан На Барселона Стоичков лалета постави голлинията Кройф