Левски разпиля палача на ЦСКА

Левски се класира на 1/4-финалите за Купата на България, след като не допусна изненада срещу втородивизионния Монтана, който в предния кръг елиминира ЦСКА. "Сините" заличиха пасив от 0:2 от първия мач, печелейки с 4:0 на стадион "Георги Аспарухов" и с общ резултат 4:2 продължават напред. Срещата безспорно бе най-силната на столичани от много време насам, а футболистите показаха невероятен хъс и се раздадоха до последната минута, въпреки че втори месец са без заплата.
Домакините започнаха мача вихрено и в началните минути Валери Домовчийкски и Антонио Аниете като по чудо не вкараха. В 11-ата испанската звезда на Левски центрира от корнер, в наказателното поле капитанът на гостите Мирослав Иванов игра с ръка и главният съдия Николай Йорданов без да се замисля отсъди дузпа. Зад топката застана Аниете, който прати топката в долния десен ъгъл на вратата – 1:0. Натискът на "сините" продължи и в 32-ата минута Луис Педро отправи невероятен удар, но гредата спаси Ивайло Василев. 7 минути по-късно обаче нямаше какво да помогне на възпитаниците на Ферарио Спасов. Аниете центрира от корнер и Айемен Белаид засече с крак отблизо за 2:0.
През второто полувреме Левски продължи да мачка съперника си. След малко повече от час игра Божидар Краев изпусна от невъзможно положение, след като от границата на малкото наказателно поле прати топката право в тялото на вече падналия на тревата Ивайло Василев. В 67-ата минута Валери Домовчийски изведе "сините" напред в общия резултат с 3:2, след като засече с глава центриране от корнер. 4 минути след това Домовчийски можеше да сложи точка на спора, но Василев отрази силния му шут, а стражът после се справи и с Аниете. До края Левски направи 4:0 чрез Мигел Бедая, а малко преди последния гол в мача Асен Георгиев от Монтана беше изгонен за втори жълт картон.

Дата на публикация: 3 декември, 2014
Категория: Спорт
Ключови думи: На Левски цска разпиля палача