Англия - Италия 1:2 15.06.2014

Италия надхитри Англия и стартира Мондиала с победа
Италия победи Англия с 2:1 в супердербито на група D на Мондиала в Бразилия.

Скуадра Адзура счупи "каръка" и излезе от серията си от четири мача без победа на Световно първенство. Двубоят започна малко мудно предвид непосилната жега в бразилската джунгла. Въпреки това, Трите лъва захапаха Италия минути след началото на двубоя с няколко много опасни атаки. Скуадрата, макар и по-рядко също не пропускаше възможности за нападение. В крайна сметка тимът на Чезаре Прандели успя да открие първи резултата. В много хитра ситуация след изпълнение на корнер Пирло подлъга защитата на Англия, че ще играе с топката, но я пропусна, за да шутира Маркизио с прецизен удар за 1:0. Англия обаче отговори много бързо и Даниел Стъридж изравни на 1:1 само две минути по-късно. Темповете се вдигнаха и футболистите сякаш забравиха жегата за сметка на по-бързата и агресивна игра. В края на полувремето Италия определено беше по-опасния отбор, но първата част завърши без повече голове. Щастливият момент за Скуадрата дойде в 50-та минута, когато Марио Балотели отбеляза за 2:1. След второто попадение Англия натисна и прибра италианците в тяхната половина, но момчетата на Рой Ходжсън не успяха да стигнат втори път до изравнителен гол. В битката на титаните Италия излезе победител.

Дата на публикация: 15 юни, 2014
Категория: Спорт
Ключови думи: италия Англия 1:2 15.06.2014