Лудогорец - Лацио 0:1 (27.02.2014) 37 хиляди по трибуните

Лудогорец - Лацио 0:1, 37 хиляди по трибуните
Отборите на Лудогорец и Лацио играят при 0:1 среща реванш от 1/16-финалите в Лига Европа. Първият двубой в Рим завърши 1:0 в полза на българския шампион. Попадението вкара Кейта Балде още в първата минута след грешка на Владислав Стоянов, който не успя да изрита напред топката. Футболистът на италианския отбор се възползва по най-добрия начин и след мощен пробив успя да се разпише. В 10-ата минута Роман Безяк отправи топовен шут, който премина встрани от вратата. В 14-ата минута Марселиньо пропусна златен шанс да изравни, пропускайки сам срещу вратаря. Бразилецът пробва да прехвърли Маркети, но опитът му се оказа безуспешен. Четири минути по-късно техничният полузащитник отново пробва късмета си, но и този път не сполучи, като силният му изстрел профуча на сантиметри от левия стълб. Единствената промяна при разградчани в сравнение с първия мач в Рим е свързана с наказанието на капитана Светослав Дяков, който е заменен от Фабио Ешпиньо. Италианците пък излизат с абсолютно всичките си звезди, като само ветеранът Клозе остава на пейката. ЛУДОГОРЕЦ - ЛАЦИО 0:1 0:1 Балде 1 ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Мантула, Моци, Минев, Ешпиньо, Златински, Александров, Марселиньо, Мисиджан, Безяк ЛАЦИО: Маркети, Сиани, Биава, Раду, Конко, Биля, Онази, Ледесма, Кандрева, Балде, Переа

Дата на публикация: 27 февруари, 2014
Категория: Спорт
Ключови думи: по 0:1 37 хиляди Лудогорец Лацио трибуните