Бойко Борисов за оттеглянето на Наталия Киселова като председател на НС: Оставка не се гласува

Сега ще има председателски съвет. Оставка не се гласува. Днес подписваме коалиционно споразумение, така че знаете — тя беше избрана, когато още нямаше парламент и не можеше да заработи парламентът. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на парламента в отговор на въпрос от журналисти кога ще се гласува оставката на Наталия Киселова и за председател на Народното събрание ще бъде предложена Рая Назарян.

Сега ще си залегне ротацията в споразумението – на 10 месеца трите партии, допълни Борисов.

На въпрос има ли напрежение между ГЕРБ и „БСП – Обединена левица“ по темата за ротацията на председателя на парламента, Борисов отговори - "не виждам какво напрежение има.“

Относно коментара на президента Румен Радев за сделката с „Райнметал“, Бойко Борисов заяви: „Ако нещо е казал за „Боташ“ и откъде да вземем днес милион и 50 хиляди, ще го коментираме".

На въпрос кога ще се реши въпросът с Висшия съдебен съвет, който е с изтекъл мандат, лидерът на ГЕБР заяви, че ще се случи " в най-скоро време".

В началото на днешното заседание на Народното събрание Наталия Киселова обяви, че се оттегля като председател на парламента.

Репортер - Йоана Христова
Оператор - Борислав Бориславов
Монтаж - Теодора Хиндалова - Стоянова

Дата на публикация: 29 октомври, 2025
Категория: Друго

Показване на още