872 дни на ужас. Глад, екзекуции, безмилостни бомбардировки. Повече от милион мъртви. Ленинград се съпротивляваше на невъзможното. Но днес всичко е различно.
Осем нацистки войници, с вързани ръце и въже около вратовете си, очакват съдбата си. Те не са военнопленници. Те са убийци. Те екзекутираха цивилни, опожаряваха села, убиваха жени и деца. Няма да има съдилища. Няма да има обжалвания. Точно наказанието, което милиони очакваха.
Палачите наместват въжетата. Камионите стартират двигателите си. Тълпата замлъква. Краят е след секунди.
Беше ли справедливост или отмъщение? Необходимо наказание или брутално предупреждение?
Това е шокиращата публична екзекуция на нацистки войници в Ленинград.
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Този документален филм е представен в образователен и исторически контекст. Не толерираме и не насърчаваме омраза към която и да е група хора, насилие или каквато и да е политическа идеология. Осъждаме тези събития, за да не се повторят никога. НИКОГА ПОВЕЧЕ.
Дата на публикация: 2 юни, 2025
Категория:
Друго