Георги Георгиев и Любомир Венков от Сдружение „БОЕЦ“
Г. Г.:
Когато говорим за борба с корупцията, няма как фокусът да не е върху прокуратура, съд, МВР. За съжаление през годините наблюдаваме тежка обратна селекция, наложена от ДП и ББ, довела до днешното състояние. Критериите за растеж в системата са да слушаш и да се подчиняваш, изобщо да влезеш в схемата. Полицаите, които не желаят да са част от схемите, няма как да работят по закон. Дани Митов не знае къде се намира.
От ББ вече нищо не зависи – той е Йоло Денев в костюм, важно е какво казва ДП, а той казва на Митов: „Моите хора няма да ги пипаш.“. Дори собственият му министър на ББ, който сам по себе си не е никакъв фактор, няма да се съобрази с него.
Данните ни сочат, че Калин Литов, зам.-директор на ГДБОП, е издал заповедта за изтеглянето на полицаите. Началниците под него са препредали тази заповед, упражнявайки заплахи и натиск върху полицаите, които обаче са възприели заповедта като незаконосъобразна и са си свършили работата. Именно това ги прави неудобни. Повече така не може! Ето така убива мафията! Това са криминални престъпници и носят пряка отговорност. Хората са отвратени и вероятно това е целта; има и наслоен страх. Призовавам гражданското общество и политическите партии в петък от 18.00 да се съберем всички, вкл. свободните и честни полицаи. Време е да кажем „Стига!“. Задавате ли си въпроса на какво сме подложени членовете на БОЕЦ, екипите на БЪРД и Бивол, за да направим публично всичко това?! Не чакай да си погребеш детето, за да осъзнаеш къде живееш! Реагирайте!
Л.В.
Дани Митов вече е дискредитиран като началник и фигура, която трябва да дава стабилност. Той не познава системата и структурата, декламира. Беше сложен на поста като добро лице, което да изчисти грозния образ на Стоянов и Цветанов. Според той много иска да се махне, но не може, защото оттам на сетне ще е провален политик, пък и Шиши не дава. Но провалът му ще продължи, защото той се дискредитира с всеки изминал ден. Сам ББ го постави във втория ешелон на вземащите решения.
Стигнахме нива, при които смятаме нормалното за извращение. Извадихме множество случаи в МВР за смачкване на хора – остават сами и без доходи в малкия град. Въпреки това имаха доблестта да покажат какво се случва в системата. Мафията си има държава, тя не е изградила паралелни структури и хората, които не отговарят на тези критерии биват изхвърляни. С годините се създаде навик един скандал да се затрупва с други и обществото свикна.
Митов е комична фигура и дори не може да предизвика агресия срещу себе си. Той не е лицето, което може да командва МВР. Във Велинград проверяващите спят в хотела на проверявания! Само липсата на политическо представителство може да изкара хората на улицата. Не се чува гласът на непримиримите.
🔹 Подкрепете ни! 💙 Дарете на 👉 www.alternativata.bg
💳 IBAN: BG90UBBS80021097521240
📲 Revolut: revolut.me/alternativata
🙏 Благодарим, че сте част от Алтернативата!
📢 Гледайте ни:
🎥 YouTube: @AlternativataBG
🎵 TikTok: @alternativatabg
🎙️ Spotify: Alternativata
📺 В ефир:
▶ На живо по Пловдивска Обществена Телевизия и ВНТ
📻 20:00 ч. – eTV Хасково
📻 17:00 ч. (на следващия ден) – ТВ Стара Загора
📻 22:00 ч. (на следващия ден) – Дарик Радио
#alternativata #IndependentMedia #altanalyses
Дата на публикация: 5 април, 2025
Категория:
Друго