Силвия Митева с Три сребърни медала на турнира Гран При в Холон 2013 г.

Силвия Митева с Три сребърни медала на турнира Гран При в Холон...Най-добрата ни гимнастичка Силвия Митева спечели общо три сребърни медала във втория турнир за сезона от сериите Гран При по художествена гимнастика в израелския град Холон.

Митева, която снощи стана втора в многобоя, днес се нареди втора във финалите на обръч и на топка. На бухалки и лента тя остана без медал, извън първата тройка.

За изпълнението си на обръч, българката получи 17.317 точки, на топка 17.217 точки, на бухалки 17.100 точки и на лента - 16.833 точки.

Вчера в многобоя Митева събра сбор от 66.817 точки (16.867 на обръч, 17.250 на топка, 16.600 на бухалки и 16.100 на лента).

Победителка в многобоя е Маргарита Мамун (Русия) с 69.950 точки, а трета е Виктория Филановски (Израел) с 66.450 точки.

Силвия Митева раздели второто място на обръч с Мамун в днешния финал, който спечели Мелитина Станюта от Беларус.

На топка първа е Александра Меркулова (Русия), пред Силвия Митева и Мамун. На бухалки спечели Алина Максименко (Беларус), а на лента Мария Титова (Русия).
В съпътстващия турнир Симона Дянкова се нареди пета в крайното класиране.

Дата на публикация: 10 март, 2013
Категория: Пътуване и събития
Ключови думи: с в На при три СИЛВИЯ гран 2013 турнира Г Сребърни Митева медала Холон