1. Резолюцията на ООН за обявяване на 11 юли за ден на почит към жертвите на "геноцида", извършен от сърбите срещу босненските мюсюлмани преди 30 години, е пропаганда на американските "хуманитарни" военни интервенции на Балканите.
- Войните на САЩ-НАТО на Балканите, водени от ястребите на Демократическата партия, почиват върху доктрината на Бжежински, според която "най-ефективният враг на Православието е ислямът".
- Босненските сърби водиха отбранителна война срещу "муджахидите на Изетбегович", които избиха хиляди сръбски селяни, други десетки хиляди бяха етнически прочистени, т.е прогонени от Босна. Но споменатата резолюция мълчи за този безспорен факт.
2. Целта на резолюцията от 23 май 2024 г. е да разрови въглените, тлеещи в Западните Балкани, за да предивика нов конфликт.
- Защо България, единствена от балканските страни, е станала съавтор на резолюцията, гласувана на 23 май т.г.? Какво печелим от този враждебен акт срещу Сърбия, най-кръвопролитната жертва на САЩ-НАТО и техните пудели от типа на Тони Блеър през 1990-те години?
- Употребиха страната ни като запалка на бъдеща война между сърби-християни и сърби-мюсюлмани (бошняци). Целта е да бъде сразен един съюзник на Русия - Сърбия.
3. Аргумените на Главчев в грамата му от 22 май до Лъчезара Стоева, посланика на България в ООН, са исторически верни и политически логични.
Очаквайте продъжение на темата. Истината не трябва да бъде потулена!
Ние работим за Вас и произхождаме от Вас. Подкрепете независимата журналистика с абонамент в платформата Patreon:
https://www.patreon.com/beyondheadlines
Присъедини се към канала и стани директен поддръжник:
https://www.youtube.com/channel/UCMNokTD7DK4o22P6UrIqm-g/join
Дата на публикация: 2 юни, 2024
Категория:
Друго
Коментарите под този видео клип са забранени.