На 24 ноември 2023 г. в Националния студентски дом се проведе организираната от сдружение "Куберовъ воинъ" лекция "Българската "ВИНА" за Холокоста в Македония и Беломорието".
Историкът доц. д-р Спас Ташев и изследователката Силвия Авдала защитиха с документи и архиви позицията, че България не носи нито вина, нито отговорност за депортирането на евреите от Македония и Беломорието. Криминалистът Иван Савов пък изтъкна аргументирано твърдение, че споразумението "Белев - Данекер" е фалшификат.
Равносилно на престъпление е, че всичко това не е широко отразявано в т.нар. български медии и не се използва от държавните власти. Не спирайте да говорите за истинската българска история! И учете децата си да помнят и да се борят с всички средства срещу пропагандата!
Благодарности за заснемането и монтажа на Милва Цветкова!
ПОСЛЕДВАЙТЕ МЕ В СОЦИАЛНИТЕ МРЕЖИ
🟣Instagram - https://www.instagram.com/todorbelenski91/
🟣Facebook - https://www.facebook.com/todor.belenski/
🟣TikTok - https://www.tiktok.com/@tbelenski
🟣Telegram - https://t.me/todorbelenski
🟣Twitter - https://twitter.com/TodorBelenski
Можете да подпомогнете свободната журналистика по следните начини:
➡️ Patreon: https://www.patreon.com/Todor_Belenski
➡️ Revolut: https://revolut.me/tbelenski
➡️ Банкова сметка: BG82STSA93000014941658
Дата на публикация: 27 декември, 2023
Категория:
Друго
Коментарите под този видео клип са забранени.