"Намаляването на кешовия таван няма да спре сивата икономика", каза икономистът Стоян Панчев, който беше гост в предаването "Делници" с водещ Николай Колев.
Панчев определи тази идея за таван на плащането в брой като абсолютна глупост и допълни, че само в България и Япония има толкова силна кешова икономика.
Икономистът коментира и предстоящото влизане на страната ни в еврозоната. Той обясни, че неговото мнение е, че това трябва да бъде отложено безкрайно дълго.
"Ако има проблем в банковата система, то ние няма да можем да я напуснем, ако бъде забранено кешовото плащане. По този начин се ограничава свободата", посочи още финансистът.
☎️ Телефон на зрителите 02/ 809 20 50
Можете да ни изпращате предложения за теми и гости, както и да ни сигнализирате за нередности на имейл адреса на предаването delnici@eurocom.bg и delnici.eurocom@gmail.com
➡️ Подкрепете ни като се абонирате:
„Делници“: https://tinyurl.com/delnici
„Евроком“: https://tinyurl.com/EK-subscribe
Не пропускайте да споделите видеото със своите приятели!
🔸 „Делници“ с Николай Колев във Facebook: https://www.facebook.com/delniciEK/
➡️ Още „Делници“: https://eurocom.bg/show/delnici/7785
➡️ За още интересни новини и предавания посетете официалната страница на Телевизия Евроком: http://eurocom.bg/
#ЕВРОКОМ #Делници #НиколайКолев #Eurocom #Delnici #NikolaiKolev
Дата на публикация: 27 ноември, 2023
Категория:
Друго
Коментарите под този видео клип са забранени.