Лудогорец разгроми Дюделанж с 4:0

Отборът на Лудогорец разгроми белгийския Дюделанж с 4:0 в мач от втория квалификационен кръг на Шампионска лига. Нова телевизия излъчи на живо двубоя.

Голове на Абало в 35-ата минута, Безяк в 43-ата, Анисе в 65-ата и Ешпиньо в 68-ата минута дадоха израз на превъзходството на Лудогорец над съперника. Шампионите бяха затруднени в първите минути, тъй като това беше и първи официален мач за тима през новия сезон. Тимът се отпуши в 35-ата минута. Тогава Дани Абало даде преднина на лудогорци, пише Gong.bg.

След добра атака на Лудогорец в 43-ата минута и Роман Безяк се разписа във вратата на Жубер. Удар на Абало беше отразен от стража на Дюделанж, но Безяк беше на точното място и направи резултата 2:0.

През втората част съпротивителните сили на гостите намаляха и закономерно Лудогорец беше пълновластен господар на терена. Влезлият като смяна Абел Анисе направи резултата класически в 65-ата минута на срещата, а асистенцията дойде от Мисиджан. Три минути по-късно Минев намери Ешпиньо в наказателното поле и резултатът стана 4:0.

"Като цяло в целия мач ни липсваше голяма острота. Отдавам го на това, че може би е първи мач, пред собствена публика. Доста време не бяхме играли международен мач. Хубавото е, че победихме. В края на краищата този мач се явява като част от подготовката. Има по какво още да се работи, не сме в тази форма, в която трябва да сме. Но се надявам постепенно да играем по-добре и по-добре”, коментира минути след мача старши треньорът на "орлите” Стойчо Стоев.

Дата на публикация: 17 юли, 2014
Категория: Спорт
Ключови думи: разгроми Лудогорец 4:0 Дюделанж