Лудогорец, изхвърли Лацио 3:3 (27.02.2014)след страхотна футболна драма

Лудогорец, изхвърли Лацио 3:3 (27.02.2014)след страхотна футболна драма...Лудогорец отива на 1/8-финал в Лига Европа. Тимът от Разград изигра прекрасен мач тази вечер и с резултат 3:3 (4:3) успя да отстрани италианския гранд Лацио.

Мачът започна по възможно най-лошия начин за Лудогорец. Още в 30-ата секунда родният шампион изоставаше с един гол и преднината му от първия мач беше заличена.

Това попадение на Лацио нямаше как да не се отрази негативно на разградчани и те позволиха още няколко опасни атаки на противника.

В началото на втората част от мача Лудогорец започнаха доста активно, но това не доведе до сериозни опасности пред вратаря Маркети. В 54-ата минута играчите на Лацио проведоха контраатака по учебник след наивно загубена топка от Михаил Александров. Оджени Онази проби защитата на Лудогорец, намери пред наказателното поле Брайън Переа, който елегантно пусна топката между краката на Стоянов за 2:0.

В средата на второто полувреме Фабио Ешпиньо намери прекрасно в коридор Безяк, той стреля без забавяне, топката рикошира у Лукас Билия и направи безпомощен вратаря Маркети за 1:2.

Няколко минути след това Христо Златински изстреля шут от 25 метра, Маркети сгреши и топката попадна зад голлинията му - 2:2.

В 82-ата минута Лукас Билия беше изпуснат от защитата на Лудогорец и стреля отблизо с глава. Стоянов изби, но в краката на Мирослав Клозе и резултатът стана 3:2 за римляните.

Дата на публикация: 28 февруари, 2014
Категория: Спорт
Ключови думи: драма футболна страхотна изхвърли Лудогорец 3:3 Лацио (27.02.2014)след