Лудогорец-Черноморец (О) 1:1 - 7.11.2013 г.

Лудогорец среща днес Черноморец Одеса в четвъртия мач от груповата фаза на Лига Европа. Тимът на Стойчо Стоев е с пълен активност ...Лудогорец - Черноморец Одеса 1:1 - 7.11.2013 г. Лудогорец излезе днес срещу Черноморец Одеса за премия от 600 000 евро. Срещата от Лига Европа беше от 20.00 часа на стадион "Васил Левски"...и мача завърши наравно -
Лудогорец-Черноморец (О) 1:1 - 7.11.2013 г. Голямата мечта се превърна в реалност! Лудогорец прослави България с феноменално постижение..Отборът на Лудогорец изигра поредния си силен двубой в Европа. "Орлите" записаха равенство 1:1 с Черноморец (Одеса) в четвъртия си мач от груповата фаза на Лига Европа и по този начин превърнаха голямата си мечта в реалност. Шампионът на България прослави малката ни страна, тъй като прескочи предсрочно групите и каквото и да се случи в оставащите две срещи, разградчани ще играят и през следващата година във втория по сила турнир. Оттук нататък нищо друго не остава на нашия боец, освен да се бори за първото място. Това ще се случи дори и при равен резултат в следващия мач, който е на "Васил Левски" с ПСВ Айндховен. Жуниор Кишада изведе домакините напред в резултата в 47-ата минута, след отлична атака и последвало прецизно центриране на Мисиджан. В 64-ата минута Гай изравни, отбезязвайки с глава след остро центриране. Десет хиляди зрители подкрепяхя българите в решителната битка и след мача изпратиха футболистите на крака и с бурни аплодисменти. В 12-ата минута Фабио Ешпиньо имаше идеална възможност да отбележи гол, но след като вратарят да гостите излезе напред и изби лошо топката, халфът не успя да уцели вратата. В 23-ата минута само неумението на Гай спаси Лудогорец от попадение във вратата на Владислав Стоянов. След грешка в защитата на българите, футболистът на Одеса стреля от няколко метра, но за щастие над напречната греда. До края на първата част "зелените" имаха няколко идеални възможности да стигнат до гол, но така и не успяха да се възползват от празните пространства, които им отвориха гостите. Жуниор Кишада се отличи с 2-3 странни отигравания, като при едно от тях нападателят не подаде на Вирджил Мисиджан, който бе на добра позиция. Вместо това бразилецът реши да стреля, но кълбото мина високо над гредата. Мисиджан не остана по-назад и при един от пробивите си по лявото крило навлезе в наказателното поле, но пасът му бе твърде неточен и логично бе неутрализиран от бранител на гостите. Домакините може да съжаляват за тези ситуации, тъй като имаха числено превъзходство. Втората част стартира по мечтан начин за Лудогорец. В 47-ата минута Кишада се реваншира за всички неточности от негова страна до този момент. Нисичкият нападател опъна мрежата от няколко метра, след отлична атака и прецизно центриране на Мисиджан. Силните минути за "зелените" продължиха. В 55-ата минута Мисиджан влезе навътре и отправи страховит шут, който профуча покрай страничния стълб. В 64-ата минута Гай попари зрителите на стадиона след като изравни, отбезязвайки с глава след остро центриране. При тази ситуация стражът Стоянов не се намеси по най-добрия начин, но за сметка на това път на няколко пъти показа високата си класа и спаси чисти положения. Две минути по-късно Черноморец съвсем спокойно можеше да стигне до пълен обрат, но Стоянов се прояви като извади опасен удар, въпреки че бе паднал на земята. При добавката "орлите" извадиха късмет, тъй като футболист на украинците шутира над вратата от чисто положение. Оттук до края на срещата Лудогорец притежаваше трайно топката и държеше противника далеч от своята врата. Черноморец все пак се опита да вземе трите точки и успя да създаде няколко мелета, но защитата на домакините се справи със задачатата си да неутрализира опасния опонент. Така крайният резултат 1:1 се запази и българите ликуваха.

Дата на публикация: 7 ноември, 2013
Субтитри от: Seven_
Категория: Спорт
Ключови думи: 1:1 Г Черноморец Лудогорец Одеса 7.11.2013