Литекс разби Локомотив( Сф) с 4:0

Литекс - Локомотив(сф)4:0 ....Литекс разби с 4:0 гостуващия Локомотив София в двубой от XV кръг на "А" група и поведе с 3 точки пред шампиона Лудогорец на върха в класирането. Точни за домакините бяха Джордан, Ваюши, Славчев и Цветанов.

Домакините имаха пълен превес през целия мач. Много добре играха албанците Джазула и Ваюши, както Джордан и Симеон Славчев. В 8-ата минута Джазула стреля силно, но над вратата. В 25-ата минута и Симеон Славчев би опасно, но Галев показа класа и отрази.

Именно вратарят на Локомотив е с основна заслуга тимът да не получи повече от четирите попадения. В 41-ата минута „оранжевите“ поискаха дузпа за игра с ръка на Йованович след удар на Александър Цветков. Ръката на сръбския защитник обаче бе прилепена до тялото и съдията Владимир Вълков не посочи бялата точка.

В 43-ата минута защитата на Локомотив направи безумна грешка, трима футболисти се чудеха кой да играе с топката. Джордан я отне и с топовен шут простреля Галев за 1:0.

През второто полувреме Локомотив София съвсем разочарова. Литекс правеше каквото си поиска на терена и Валентин Галев беше подложен на постоянен обстрел. В 48-ата минута вратарят спаси удар на Джазула. В 49-ата минута бе едно от малкото положения за гостите, когато съдиите отмениха гол на Даниел Пеев. Гаел Нлундулу извърши фаул в нападение, след което центрира и Пеев реализира. Попадението обаче не бе зачетено заради нарушението на Нлундулу.

В 53-ата минута Армандо Ваюши разстреля Галев за 2:0 с удар от границата на наказателното поле. В 64-ата минута Симеон Славчев направи 3:0. Джазуала центрира от фаул, Славчев остана непокрит в наказателното поле и с много хубав удар от воле прати топката във вратата.

Последваха постоянни нови атаки на Литекс, които като по чудо не завършваха с нови попадения. В 86-ата минута Момчил Цветанов оформи крайното 4:0 с удар по земя от границата на наказателното поле след извеждащ удар на Ваюши.

Дата на публикация: 30 октомври, 2013
Категория: Спорт
Ключови думи: Литекс с разби 4:0 Локомотив( Сф)