ЦСКА 3:0 Левски - 19.10.2013 Цска надигра Левски

ЦСКА 3:0 Левски - Цска надигра Левски 19.10.2013
Отборът на ЦСКА разгроми Левски с 3:0 във вечното дерби от 13-ия кръг на “А” група, като пропусна да го стори и с по-голям резултат. “Армейците” нокаутираха своя трагичен противник в рамките на шест минути, когато отбелязаха и трите си попадения чрез Неманя Милисавлевич (31), Апостол Попов (35) и Емил Гъргоров (37). За първите двама това са дебютни попадения за сезона, докато за Бадема това е четвърто попадение. Успехът е шести пореден за 31-кратните шампиони в “А” група, като той ги доближи на две точки до лидера Лудогорец (28 т.). Освен това "червените" нямат допуснат гол от седем кръга. Интересното е, че това е най-големият успех на ЦСКА в дербито от 11 години насам, когато на 26 октомври 2002, отново със Стойчо Младенов начело, тимът победи "сините" с 3:0 на “Българска армия”. Четвъртото поражение на Левски изхвърли тима от борбата за титлата предвид поредната много слаба продукция и изоставането в точките. Тимът от “Георги Аспарухов” остана с 19 точки след края на първия полусезон. С представянето си обаче "сините" показаха, че ги чака много тежко посрещана на 100-годишния юбилей. Още в третата минута Цветан Генков пропусна да открие, като сам срещу Томас Черни стреля в аут от 17 метра. "Армейците" имаха предимство на терена, докато "сините" разчитат на контраатака. Ларсен Туре се контузи и бе заменен от Кевин Брю в 15-ата минута, а Генков стреля лошо с глава в 19-ата минута.

Дата на публикация: 19 октомври, 2013
Категория: Спорт
Ключови думи: Левски 3:0 цска 19.10.2013 надигра