Уникален археологически обект от времето на скитите - Бельское городище - химзавод Гетманщины

Селище Белское - Химически завод Гетманщина // На територията на региона Полтава е един от най-значимите археологически обекти на културното наследство на Украйна - Belskoye могила скит период VII-III век. BC Останките от гранд прото живот на Ниневия и процъфтяващи градове на Гърция.
Belskoye форт отдавна е призната от учените като един от най-укрепените селища в Европа от началото на желязната епоха. Площта на величествената крепост на близо 5000 хектара. Той е заобиколен от дълбоки ровове и високи насипи, което е над 36 километра. Преди повече от 2500 години, съвременник на Биелско - Вавилон размер е пет пъти по-малко.
За 100 години, проведено на мястото на археологическите проучвания. Всяка година учени откриха нови доказателства за съществуването тук на мястото на паметника на столичния център на древните племена на общественото образование на Украйна Днепър степ скит епоха - Gelon - град споменава древногръцкия историк Херодот Gelons, Budins, неврит и степни скити. По време на археологическите проучвания открити останките на улични сгради, селскостопански сгради, храмове и олтари, обекти с производство на желязо, бронз леене, керамика, селското стопанство и други отрасли, и многобройните надгробни могили, партер гробища. Отворен на сайта и в околностите на селището Bielski и изразителен древността други епохи украински и европейска история - на паркинга на ловците и риболовците ера окончателно мезолита, неолита, бронзовата епоха селища, ранен славянски и Old Russian село, останки от дейности selitrovarnikiv на края на украински средновековни укрепления на руско-полски граница на XVII век.
Резултатите от проучването са обобщени в редица научни трудове, които са включени в енциклопедии на света. През 2006 г. 100 години от началото на археологическите разкопки на уникален паметник. От археологически разкопки в Биелско, свързани с имената на видни археолози V. Gorodtsov, Grakova Б., Б. Shramko, не малка група от съвременни украински и германски археолози. Wide слава Bielski уреждане като значителен икономически, политически и културен център на скит епоха стана повод за създаването неотдавна на нейна територия, исторически и културен резерват "Belsk". Сесия на регионалния съвет на Полтава одобри програма за създаване и развитие на историческия и културен резерват, използването на древните паметници на културното наследство на страната Belsky. Belskoye крепост е една от най-големите археологически обекти, които се занимава в Полтава Център по археология.
В рамките на комплекса и в близост не само добре запазени укрепления, значителни групи от могили на скит епоха, но на древно селище, в район, останките на промишленото производство и т.н. Тук са най-много природни обекти с редки животински и исторически пейзажи. Сред тях Kovpakivskiy дендрариум, Barvinkovaya планински дъб Сковорода, хидроложки паметници - Belskoye източника и Belskoye езерото.
Днес Belskoye селище - археологически паметник от национално значение. На нейната територия и окръг решение на сесия на Регионалния съвет на Полтава от 15 февруари 2001 г. стартираха най-големият в Украйна, защитена археологическа територия, повече от 7500 хектара. Комплексът на археологически и исторически обекти има уникален изследвания, изложение и отдих потенциал. Уреждане се намира на територията на една от най-живописните и най-благоприятни за околната среда характеристики на микро-региона.
Дори и днес, че е по-добре през лятото или началото на есента, има възможност да посети Belskoye селище, разгледа огромните укрепления, за да посети археологическите разкопки, се възхищаваме на възгледите Povorsklya, пият вода от лечебните извори Belsky, въведете Ворскла край пътища забележителност - бившите граници на Общността на нациите и на хетмана и от мускусни и руската държава, за да се поклони Kotelevsky красива земя - в дома на преводача на Homer J. Gnedich и легендарния партизанин S. Kovpak.
Suprunenko Източник - http://www.historie.ru/civilizacii/skify/154-belskoe-gorodische.html

Видео благодарение на - Александр Домбровский

Дата на публикация: 27 май, 2016
Категория: История и нации
Ключови думи: руски наука история европа технология времето Археологически украйна обект исторически цивилизация народ КРЕПОСТИ крепост Древни Племена документални археология Шукач могила напреднала скити скитите городище бельское химзавод гетманщины

Показване на още