Шокиращо! Арестуваха Тунчев, Котев и Камбуров за "черното тото"

Общо 9 футболисти са задържани за 24 часа
Девет футболисти са арестувани за разразилия се скандал с "черното тото" и е имало акции в 6 града, научиха TV7 и NEWS7.

Срещу тях е образувано досъдебно производство за манипулиране на спортни срещи. По информация на Livesport.bg сред задържаните са вторият капитан на ЦСКА Александър Тунчев, четирикратният голмайстор на "А" група Мартин Камбуров и защитникът на Черно море Кирил Котев. Екипът ни се опита да се свърже с бранителя на "червените" по телефона, но той не отговори, докато на звездата на пловдивчани е изключен.

Както е известно, днес, 10 декември, се проведе мащабна операция срещу уреждането на мачове. През деня за разпити в ГД "Национална полиция" бяха привикани още Йордан Тодоров и Иво Иванов, които в момента играят в Локомотив (София).

По непотвърдена информация на екипа ни, един от разследваните мачове е двубоят между Локомотив (Пд) и Любимец от миналата година. Тогава Тунчев, Камбуров и Тодоров играха за "черно-белите", а Иво Иванов за "дините". Съмнителното е, че през първото полувреме не падна гол, а след почивката "смърфовете" вкараха 4 попадения за 13 минути.

Друга среща, която също е попаднала в полезрението на органите на реда е дербито между пловдивския и столичния Локомотив в София този сезон. Домакините настояваха сблъсъкът да бъде прекратен заради наводнения терен, но се доигра по желание на гостите, които загубиха с 0:2.

От МВР официално съобщиха, че акцията е започнала на 9 декември и са разпитани множество свидетели. Намерени и иззети са вещи и документи, а работата по случая продължава. В следващите дни предстои извършването на допълнителни действия по разследването в други градове на страната.

Дата на публикация: 11 декември, 2014
Категория: Новини
Ключови думи: За Арестуваха Камбуров Шокиращо! Тунчев Котев "черното тото"