Драма в Белград - Лудогорец отстрани Партизан за ШЛ

Лудогорец завърши 2:2 като гост на Партизан в мач реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига и след нулевото равенство в първата среща в Разград, е отново само на крачка от груповата фаза на турнира.

За разлика от миналата година, българският първенец отстрани своя съперник благодарение на головете си на чужд терен и така си гарантира още минимум 8 двубоя в евротурнирите. Дори и да отпадне в плейофите на Шампионската лига, отборът от Разград ще попадне директно в групите на Лига Европа.

В дебюта на Георги Дерменджиев като старши треньор, Лудогорец започна със самочувствие срещата в Белград и още от началните минути наложи своя стил, който бързо даде резултат. Марселиньо даде аванс на българите в 19-та минута след хубаво центриране на Михаил Александров, а само две по-късно бразилецът се разписа отново, този път след подаване на Жуниор Кайсара.

След двете попадения обаче, Лудогорец отстъпи инициативата и напълно изненадващо, Партизан успя да се върне в мача. В 30-ата минута, Шкулетич намали пасива на тима си, след като бе изведен сам срещу Владислав Стоянов. Едва пет минути по-късно, домакините успяха и да изравнят, като точен отново бе Шкулетич. Нападателят се разписа след изпълнение на ъглов удар, при което Трайкович отклони топката в гредата.

Така сръбският тим получи неочаквано психологическо предимство, но много бързо българският шампион се озова в позицията на фаворит. Удар без топка на Трайкович в лицето на Безяк му донесе напълно заслужен червен картон и така Партизан доигра двубоя в намален състав. Това даде нужната увереност на Лудогорец и секунди по-късно, Роман Безяк пропусна от границата на вратарското поле след прекрасно извеждащо подаване на Марселиньо.

След почивката, гостите имаха още изобилие от възможности да отбележат трети гол, но не бяха концентрирани в завършващата фаза на атаката, а на моменти нямаха и късмет, най-вече при последователните удари в гредите на резервата Мисиджан и Безяк. Играчите на Георги Дерменджиев можеха и да платят скъпа цена за пропуските, след като в средата на второто полувреме, Партизан бе близо до пълен обрат чрез Шкулетич.

Жребият за плейофите за Шампионската лига ще бъде теглен в петък.

Дата на публикация: 7 август, 2014
Категория: Спорт
Ключови думи: За драма Шл отстрани Лудогорец белград партизан