РЕАЛ - АТЛЕТИКО 4:1 / Отборът на Атлетико Мадрид води в резултата след първата част на голямото дерби срещу Реал М

Отборът на Атлетико Мадрид води в резултата след първата част на голямото дерби срещу Реал Мадрид във финала на Шампионската лига. Диего Годин прати топката в мрежата за 0:1 след грешка на Икер Касийяс, който излезе неразчетено и позволи да бъде прехвърлен от топката.
Първото голямо събитие в мача дойде в деветата минута на срещата. Тогава нападателят Диего Коща трябваше да напусне игра, след като не издържа на темпото, наложено от двата отбора. Бразилският нападател с испански паспорт се възстанови от контузия, но очевидно не бе напълно готов за двубоя и трябваше да бъде заменен от Адриан Лопес.
След половин час без особени опасности пред двете врати, точно в 31-ата минута и двамата вратари можеха да си отдъхнат с облекчение. Първо отбраната пред Икер Касийяс не успя да изчисти топката продължително време от наказателното си поле, но нямаше нападател в червено-бял екип, който да нанесе удар. В ответната атака пък Гарет Бейл се озова на стрелкова позиция малко зад точката на дузпата, но стреля на сантиметри от дясната греда зад Тибо Куртоа, пропускайки безспорно най-чистото положение за гол до този момент. Само пет минути по-късно Атлети нанесе своя удар. Отбраната на Реал и вратарят Икер Касийяс сбъркаха фатално при центриране в наказателното поле и Диего Годин се възползва от това, за да прехвърли вратаря за 0:1. Касийяс се хвърли отчаяно за топката, но не успя да предотврати нейното влизане в мрежата му.
Втората част започна с натиск на "белия балет". Кристиано Роналдо изпълни опасно пряк свободен удар от 23 метра, но Куртоа спаси силния му шут и изби в корнер. От него Реал отправи още един изстрел, но без да уцели рамката на вратата. Макар да изглеждаха доста притеснени от неприятния развой на събитията на терена, футболистите на Реал създадоха още една голова ситуация в 62-ата минута. Тогава Кристиано остана непокрит в наказателното поле при центриране отляво, но не успя да уцели вратата на Тибо Куртоа от няколко метра пред голлинията.

Точно 10 минути по-късно, в 72-ата минута възможност да изравни се откри и пред другия мултимилионен футболист на "Лос Меренгес" Гарет Бейл. Уелският национал бе оставен непокрит от отбраната на Атлети на границата на наказателното поле и стреля, но топката отново не намери очертанията на вратата на Куртоа. Пет минути по-късно Бейл демонстрира невероятната си скорост, за да се откъсне зад защитата на Атлетико, но в решителния момент на удара уцели тревата на терена на "Луж" и прати топката в аут. Натискът на "белите" продължи и в 79-ата минута голмайсторът Годин трябваше да избива на метри пред голлинията след удар на Бейл.

Наставникът на Реал Карло Анчелоти гласува доверие на Икер Касийяс на вратата на тима си. Пред него са разположени Даниел Карвахал, Рафаел Варан, Серхио Рамос и Фабио Коентрао. В средата на терена са разположени Сами Кедира, Лука Модрич и Анхел ди мариа, които трябва да компенсират липсата на наказания Чаби Алонсо. В предни позиции Анчелоти залага на ударно трио в лицето на Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Карим Бензема.

Старши-треньорът на Атлети Диего Симеоне не прави сериозни промени в защита като пред Тибо Куртоа разполага Хуанфран, Диего Годин, Жоао Миранда и Филипе Луиш. В центъра на терена за "рохибланкос" ще оперират Габи, Коке, Раул Гарсия и Тиаго Мендеш, а възстановеният от контузия Диего Коща ще си партнира с Давид Вийя в атака.

РЕАЛ МАДРИД - АТЛЕТИКО МАДРИД 0:1
0:1 - Годин (36)
Реал (4-3-3): Икер Касийяс, Даниел Карвахал, Рафаел Варан, Серхио Рамос, Фабио Коентрао (59-Марсело), Сами Кедира (59-Иско), Лука Модрич, Анхел ди Мария, Кристиано Роналдо, Карим Бензема, Гарет Бейл
Атлетико (4-4-2): Тибо Куртоа, Хуанфран, Диего Годин, Жоао Миранда, Филипе Луиш, Габи, Коке, Раул Гарсия (66-Хосе Соса), Тиаго Мендеш, Давид Вийя, Диего Коща (9-Адриан Лопес)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Серхио Рамос, Сами Кедира (Р); Раул Гарсия, Жоао Миранда, Давид Вийя, Хуанфран (А)
СТАДИОН: "Ещадио да Луж", Лисабон
СЪДИЯ: Бьорн Кайперс (Холандия)

Дата на публикация: 24 май, 2014
Категория: Новини
Ключови думи: На real madrid 0:1 реал мадрид води Голямото дерби резултата Отборът атлетико atletiko