Лудогорец (Разград) Литекс (Ловеч) - 3:0 (23.03.2014)

Лудогорец спечели с лекота дербито с Литекс. Лудогорец (Разград) Литекс (Ловеч) - 3:0 (23.03.2014)
След категоричното 3:0 у дома разградчани станаха еднолични лидери в класирането – с три точки преднина на върха и с мач по-малко.
Така очакваният мач между двата най-силни отбора в момента приключи бързо, бързо още в самото му начало. Шампионите отказаха своя опонент със светкавични акции и два красиви гола само в рамките на 6 минути. След почивката Лудогорец затвърди превъзходството си с още едно попадение и си върна за загубата на своя терен от същия съперник през есента с 2:4.

Головете
17 – Прекрасен рейд на Дяков, който изненадващо се включи в атака, слаломира между четирима и подаде на Кишада. Бразилецът с левия крак заби топката в десния ъгъл за 1:0.
23 – Кайсара хвърли дълъг и прекрасен пас към Марселиньо, който навлезе на скорост, изскочи срещу вратаря и по фамозен начин го прехвърли – 2:0.
67 – Влезлият като резерва Златински е точен за 3:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Пламен Николов срещу другата резерва в мача Йордан Минев.

Дата на публикация: 23 март, 2014
Категория: Спорт
Ключови думи: Литекс 3:0 Лудогорец (Ловеч) (Разград) (23.03.2014)