Барса вкара само 7 на Тайланд, Неймар с дебютен гол за каталунците

Барселона направи поредния си силен мач в контролните срещи. Каталунците разбиха със 7:1 сборен отбор на Тайланд, а двубоят се игра на националния стадион в Банкок.

Старши треньорът на Барселона Херардо Мартино отново даде възможност за игра на младоците Баняк и Донгу, като първият дори започна в титулярния състав. Новото бразилско попълнение на отбора Неймар отбеляза своя дебютен гол с екипа на Барселона, а Педро Родригес се отличи с хеттрик.

Неймар откри резултата в 13-ата минута, след като се ориентира най-добре в наказателното поле на тайландския отбор и засече топката във вратата на домакините.

Последва гол на Лео Меси от дузпа в 14-ата минута, а Педро покачи на 3:0 в 19-та минута.

Меси отбеляза втория си гол в срещата в 25-ата минута, а отново Педро, в 36-ата минута, направи 5:0.

Отборът на Тайланд вкара почетен гол от дузпа в 45-ата минута чрез Теерасил Дангда.

Барселона стартира впечатляващо и второто полувреме, като в 47-ата и 48-ата минути бе оформен крайния резултат. Последните два гола бяха дело на Педро, който оформи своя хеттрик, и на Алекси Санчес.

Дата на публикация: 8 август, 2013
Категория: Спорт
Ключови думи: Барселона