Баскетбол - Левски записа осма победа в мач от Балканската лига

В навечерието на Бъдни вечер баскетболистите на Левски записаха осмата си победа в последния мач за годината в Националната баскетболна лига. "Сините" надиграха в оспорван двубой тима на Берое Стара Загора с 96:89 и се изкачиха на второ място в класирането, на точка след Лукойл Академик.
Отборите на Левски и Берое събраха повече фенове в зала "Универсиада" в неделя следобед, отколкото "сините" на мач от Балканската лига. Интригата бе налице, след като един срещу друг заставаха треньорите Тити Папазов и Георги Младенов.
Двубоят започна с равностойна игра и логично първата четвърт резултатът бе равен 21:21. В следващите минути, домакините бяха водещият отбор и благодарение на почти двойно по-големия резултат, на почивката се оттеглиха с аванс от 14 точки.

Дата на публикация: 29 декември, 2012
Категория: Спорт
Ключови думи: от в мач Левски лига победа Записа Балканската осма