Отборът, воден от Борисов, спечели благотворителния "Мач на звездите"

За четвърта поредна година на 13-ти септември вечерта се игра благотворителният "Мач на звездите". Той е част от инициативата United for peace на компанията-собственик на Нова телевизия MTG.

Победител в надпреварата бе българският отбор, воден от премиера Бойко Борисов, който се разписа с убедителното 5:2 срещу отбора на MTG. Част от отбора на победителите бяха легендите на българския футбол Христо Стоичков, Любослав Пенев, както и Илиан Илиев.

Капитан на противниковия отбор бе главният изпълнителен директор на компанията Ханс Холгер Албрехт, в чийто състав бе голямата звезда на Аякс, Ливърпул и Барселона Яри Литманен.

Головете за домакините отбелязаха Христо Стоичков, Бойко Борисов от дузпа, а на три пъти точен бе Пламен Стойнов.

Двата гола за гостите реализираха Майкъл Динзи и Литманен от наказателен удар.

Събраните средства от този мач ще бъдат използвани за образование в спортни училища на деца лишени от родителски грижи. Шампионите ще педставят България на Световната купа на мира в норвежката столица Осло.

Дата на публикация: 14 септември, 2012
Категория: Новини
Ключови думи: репортерите